Lajme

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda

Një tërmet është regjistruar në vendin tonë pak minuta më parë. Mësohet se një nga tërmetet ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter. Epiqendra e saj thuhet se ishte 15 km nga Fushë-Arrëzi i Lezhës, ndërsa thellësia fokale është 2 km. Deri më tani nuk ka raportime për persona të lënduar apo dëme materiale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close