Lajme

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe ku ishte epiqendra

Një tërmet është regjistruar mëngjesin e sotëm në orën 08:24 në Shqipëri.

Mësohet se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.8 ballë të shkallës rihter dhe epiqendra ka qenë 29 kilometra nga qyteti i Durrës, ndërsa thellësia e saj ka qenë 2 kilometra.

Lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të vendit, përfshirë dhe Lushnjen.

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja sa ishte magnituda dhe ku

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close