Lajme

Lëkundje tërmeti në Tiranë dhe zonat përreth, sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti janë ndjerë pasditen e sotme në Tiranë dhe zonat përreth. Sipas IGJEUM tërmeti ishte me magnitude 3.2, me thellesi 10 km dhe ishte  2.1 km nga Kruja.

Ndersa sipas Qendres Sizmologjike Euro-Mesdhetare tërmeti u regjistrua  ne orën 17:25 minuta 18 km larg nga Tirana dhe 15 km larg nga Kruja. Lëkundjet kane shkaktuar panik tek banoret, por deri tani nuk raportohet per deme materiale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close