Lajme

Lëkundje tërmeti në Tiranë

Tërmet në Shqipëri, dridhjet ndihen në disa qytete. Një tërmet i lehtë ka lëkundur kryeqytetin gjatë ditës së sotme. Lëkundjet e Tërmetit që u ndjenë në Tiranë dhe Durrës, e kanë patur epiqendrën në Vorë. Tërmeti ka qenë i shkallës 2.6 ballë. Ndërkohë raportohet që nga rënia e tërmetit nuk ka patur dëme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close