Lajme

Lëndë narkotike nga Shqipëria, 41 persona kapen në Itali

Dy grupe kriminale janë goditur nga policia italiane për trafik droge nga Shqipëria drejt Italisë. Në pranga kanë rënë 41 persona, nga të cilët 30 në paraburgim dhe 11 të tjerë u lanë në arrest shtëpie.

Në hetim u vunë në total 55 persona gjatë operacionit të koduar “mesazhi i shkurtër”. Të gjithë të akuzuar për trafik droge, posedim të lëndëve narkotike, grabitje dhe armëmbajtje pa leje. Lënda narkotike e llojit kokainë, heroinë e marijuanë trafikohej nga Shqipëria drejt Barit në Itali.

Aktiviteti kriminal i dy grupeve është zhvilluar nga Tetori 2015 deri në Dhjetor 2017. 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close