Lajme

Leskaj, Takime me banorët e lagjeve “28 Nëntori” e “Kushtrimi”

Vlonjatët nuk gënjehen më nga investimet 3D dhe projektet me filma vizatimorë!

Në 25 prill bëjnë zgjedhjen e tyre! Sot së bashku me kandidaten Nada Daullja u takuam me banorët e lagjeve “28 Nëntori” e “Kushtrimi”. Për këtë qeveri dhe sektin Rama ka nisur numërimi mbrapsht!

Tashmë shikojmë përpara!  Mbështjetja e tyre maksimale jo vetëm gjatë takimit, por edhe gjatë vizitës së kryetarit Basha në Vlorë, optimizmi, shpresa dhe besimi i tyre për një Shqipëri më të mirë është forcë, obligim, por edhe motivim për Partinë Demokratike nesër në pushtet.

Këto zgjedhje nuk janë për Ramën apo për Bashën, por janë për të ardhmen e shqiptarëve dhe Shqipërisë, për familjet tona, për të ardhmen europiane të fëmijëve tanë…

Dhe kush mund ta bëje më mirë këtë gjë?

Kush do na çojë në Europë dhe në rrugën e prosperitetit? Sekti Rama, që na mbajti larg BE-së për 8 vjet; që në 8 vite na varfëroi, që nuk bëri asgjë për Shqipërinë dhe shqiptarët, që largoi rininë; shkatërroi arsimin dhe shëndetësinë? Apo Lulzim Basha dhe Partia Demokratike, të cilët punuan dhe bënë realitet dy arritjet më të mëdha politike në historinë tonë: anëtarësimin në NATO dhe lëvizjen e lirë pa viza për shqiptarët në Europë. Dhe e treta dhe më e rëndësishmja: Me Bashën kryeministër do të përmbushet aspirata e shqiptarëve duke anëtarësuar Shqipërinë në BE!

Për herë të parë Basha ka futur në politikë konceptin “angazhim” dhe jo “premtim”! Dhe ky është ndryshimi!  Premtimet janë fjalë! Angazhim do të thotë integritet, përgjegjshmëri, llogaridhënie e transparencë! Vlonjatët nuk gënjehen më nga investimet 3D dhe projektet me filma vizatimorë!

Në 25 prill bëjnë zgjedhjen e tyre! Ndaj 25 prilli do të jetë dita kur ekipi fitues i Partisë Demokratike do të largojë Edi Ramën dhe fillojmë ndryshimin e vërtetë për çdo shqiptar. Së bashku për fitren! Së bashku për ndryshimin!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: