fbpx
Lajme

Letonia nderon dy dëshmorët shqiptarë!

Letonia ka nderuar dy dëshmorët shqiptarë që humbën jetën pak muaj më parë. Lajmin e ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi në facebook, ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka. “Në ditën e dëshmorëve në Letoni, në Camp Adazi u nderuan edhe dëshmorët tanë major Klodian Tanushi dhe nëntetar Zarife Hasanaj. Lavdi përjetë!” shkruan Xhaçka. Majori Klodian Tanushi dhe nëntetarja Zarife Hasanaj u ndanë nga jeta në mëngjesin e 6 majit, në një mision për asgjësimin e municioneve eksplozive. Zarife Hasanaj humbi jetën në vendin e ngjarjes menjëherë pas shpërthimit, ndërsa Klodian Tanushi u nda nga jeta disa ditë më vonë në spital.

Trupat e tyre prehen në “Varrezat e Dëshmorëve”, në Tiranë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button