Covid-19Lajme

‘Lëtyra, i’u kam lënë Zotin’/ Revoltohet bashkëshortja e mjekut Arjan Harxhi: S’u dërgua në Turqi me fondet e Ministrisë

Bashkëshortja e mjekut Arjan Harxhi, Erjona Shehu ka reaguar ashpër ndaj aludimeve se partneri i saj ishte dërguar për kurim në Turqi me fondet e Ministrisë së Shëndetësisë. Me anë të një statusi në rrjetet e saj sociale, ajo shfaqet e revoltuar me pretendimet duke shtuar se një lajm i tillë nuk është i vërtetë dhe se e gjithë shuma monetare është përballuar nga familja. E sa i përket institucionit, ajo shtoi se nuk ka marrë asnjë telefonatë interesimi.

“Kushdo letyre politike, qe ka dashur te perfitoje nga ky lajm i genjeshtert i them: Ju kam lene Zotin! Per te gjithe miqte tane: fjalori njerezor nuk ka mjaftueshem fjale per mirenjohjen! Per deshiren tuaj per te na qene prane ne momentin me te veshtire te familjes sone me oferta si financiare e deri per te na ofruar kujdes per femijet, trsnsport etj etj, mund tu themi vetem: ju kemi ne Zemer!,”-shkruan ndër të tjera ajo.

Postimi i plotë i Erjona Shehu:

Te nderuar miq! Prej dates 6 janar, ne media u be publik nje lajm I PAVERTETE, sipas te cilit Prof. Arjan Harxhi u dergua per kurim per Covid 19 ne Turqi me fondet e Ministrise se Shendetesise. Prof. Arjan Harxhi, i cili beri nje forme agresive te Covid 19, per shkak te ekspozimit te madh karshi Covid 19, eshte derguar ne Turqi me SHPENZIMET E FAMILJAREVE te tij. Ne asnje moment nuk kemi prekur fondet e taksapaguesve shqiptare! Ndaj te shqetesuarit le te qetesohen.

Nuk i kemi borxh asnje qindarke dhe asnje moment jete askujt. Interesi per jeten e nje njeriu te semure rende, per shkak te profesionit nuk u shpreh qofte dhe me nje telefonate interesi. Ky lajm shqetesoi nje familje te tere dhe mbi te gjitha 2 femije qe per mbi 10 muaj degjojne vetem per Covid 19 dhe zgjohen ore pa ore nga telefoni i babait te tyre, i cili ne cdo moment i eshte gjendur prane kujtdo.

Kushdo letyre politike, qe ka dashur te perfitoje nga ky lajm i genjeshtert i them: Ju kam lene Zotin! Per te gjithe miqte tane: fjalori njerezor nuk ka mjaftueshem fjale per mirenjohjen! Per deshiren tuaj per te na qene prane ne momentin me te veshtire te familjes sone me oferta si financiare e deri per te na ofruar kujdes per femijet, trsnsport etj etj, mund tu themi vetem: ju kemi ne Zemer! Mjeku Harxhi u infektua nga pandermia e koronavirusit dhe pësoi përkeqsim të gjendjes dy javë më pas. Për këtë arsye ai është larguar me urgjencë në Turqi për të marrë një shërbim më të specializuar shëndetësor.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close