Lajme

Lëvizja Bashkë protestë para Kuvendit: Po grabisin toka dhe para publike

Ndërsa ka nisur seanca plenare, në ambientet e jashtme të Kuvendit, “Lëvizja Bashkë” e ka pritur me protestë.

Anëtarët e kësaj lëvizjeje shprehen se kërkojnë që të miratohet minimumi jetik të jetesës.

“Në këto 30 vite këta njerëz janë bërë miliarderë, janë bërë me prona, madje edhe investitorë strategjikë. Po grabisin toka dhe para publike. Pafundësisht. Minimumi jetik, është urgjencë për ta nxjerrë popullin shqiptar nga varfëria”, u shprehën ata.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close