Lajme

Lëvizte me pistoletë në brez, arrestohet 41-vjeçari në Tiranë

Një 41-vjeçar është arrestuar nga policia mbrëmjen e djeshme në Tiranë, pasi është kapur me një armë zjarri pistoletë.

Në pranga është vendosur shtetasi me iniciale M.L., i cili është ndaluar në rrugën “Teodor Keko” në kryeqytet.

Pas kontrollit fizik, policia i gjeti një armë zjarri pistoletë.

Njoftimi i policisë:

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 6., operacioni policor i koduar “Start 2023”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje. 

Lëvizte me armë zjarri pistoletë, Policia kap dhe vë në pranga 41-vjeçarin. Sekuestrohet arma e zjarrit pistoletë. 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e armëmbajtjes pa leje, bazuar dhe në inteligjencën informative se në rrugën “Teodor Keko”, një shtetas po lëvizte me armë zjarri, kanë organizuar dhe finalizuar me sukses operacionin policor të koduar “Start 2023”. 

Si rezultat i këtij operacioni, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:  

– M. L., 41 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”. 

Gjatë kontrollit fizik, shërbimet e Policisë i gjetën këtij shtetasi 1 armë zjarri pistoletë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close