fbpx
Lajme

Lezhë, i ndau të motrën, 32-vjeçari përplas për vd*kje ish-dhëndrin

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur në Lezhë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 08:30 të mëngjesit, ku një makinë që drejtohej nga shtetasi A.K 32 vjeç ka përplasur shtetasin  Ylli Menën që po lëvizte me biçikletë në rrugë dhe është larguar nga vendngjarja.

“Në përfundim të veprimeve hetimore ka rezultuar se autor i dyshuar është shtetasi A.K. 32 vjeç, banues në Mamurras, dhe dyshohet se e ka aksidentuar shtetasin Y.M. me dashje për shkak të një konflikti të mëparshëm mes tyre”. Mësohet se viktima kishte për nuse motrën e autorit dhe ishin ndarë pak kohë më parë. Kjo ka sjellë edhe konfliktin mes krushqive.

Shtetasi i dëmtuar Ylli Mena ka ndërruar jetë në spital, ndërsa autori i dyshuar shtetasi A.K. është shpallur në kërkim dhe punohet për kapjen e tij. Materialet procedurale janë referuar pranë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprime të mëtejshme.

(Foto ilustruese)

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button