Lajme

Lezhë, Lihet në qeli 67-vjeçari

Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 67-vjeçarin Dedë Doçi, i cili u a rrestua nga policia, pasi tentoi të v rasë me makinë një punëtor të firmës mirëmbajtëse të rrugës së kombit, duke e lënë të p lagosur.

Në seancën gjyqësore të zhvilluar me dyer të mbyllura, mësohet se 67-vjeçari ka pranuar faktin se ka patur k onflikte mbi pronësinë e tokës ku po punonin punëtoret, por ka mohuar ta ketë përplasur qëllimisht me makinë punëtorin Nazmi Halila, duke e konsideruar ngjarjen a ksidentale.

Pavarësisht pretendimeve të tij, gjyqtari Jak Ndoka pranoi kërkesën e prokurorit Ylli Pjeternikaj dhe vendosi masën e sigurisë “a rrest me b urg” për 67-vjeçarin Ded Doçi, për veprën p enale te “V rasjes” e mbetur në tentativë.

Ndërkohë avokati i të a rrestuarit, Petrit Hysi kërkoi një masë më të butë për klientin e tij me pretendimin se ngjarja ka qenë a ksidentale.

Dedë Doçi u a rrestua nga policia të enjten, pasi me vetëgjyqësi, duke pretenduar mbi pronësinë e tokës, ku një kompani kryente punime, në aksin rrugor Rrëshen-Rubik, ka tentuar të v rasë duke përplasur me automjetin e tij punonjësin e kësaj kompanie shtetasin Nazmi Halila banues në Kukës. Ky i fundit mori d ëmtime në disa pjesë të trupit dhe u dërgua për ndihmë mjekësore në spitalin e Rrëshenit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: