Lajme

Lezhë/ Makina përplas 60-vjeçarin me motoçikletë

Policia e Lezhës ka arrestuar një 41-vjeçar, pasi në aksin rrugor Laç-Patok duke drejtuar automjetin tip ‘Renault’ ka aksidentuar një motoçiklist. Ky i fundit ndodhet në spitalin e Traumës në Tiranë, nën kujdesin e mjekëve, ndërsa ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

“Gjithashtu, specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit F.M., 41 vjeç, banues në fshatin Rrilë, Lezhë, pasi në aksin rrugor Laç-Patok duke drejtuar automjetin e tij tip “Renault” ka aksidentuar motoçikletën me drejtues shtetasin Gj.P., 60 vjeç, banues në Kurbin. Aktualisht shtetasi i dëmtuar ndodhet në spitalin e Traumës Tiranë, nën kujdesin e mjekëve”, njofton policia. Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë dhe Kurbin, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: