Lajme

Lezhë, policia arreston një person, shpall në kërkim dy djemtë e tij

Policia e Lezhës ka dhënë njoftimin zyrtar në lidhje me operacion që ka zhvilluar në fshatin Manat të Lezhës, ku është zbuluar një sasi prej 32.2 k ilogramësh l ëndë n arkotike të llojit  ka nabis.

Policia ka arrestuar një person dhe ka shpallur në kërkim dy djemtë e tij. D roga ishte fshehur në një banesë në përdorim prej tyre.

Njoftimi i policisë: Finalizohet operacioni policor i koduar “Manati”, për goditjen e veprimtarisë kr iminale në fushën e na rkotikëve. Sekuestrohen 32 k ilogramë e 200 gramë l ëndë n arkotike c annabis sativa. Vihet në p ranga 1 shtetas, shpallen në kërkim 2 djemtë e tij.

Në vijim të g oditjeve të njëpasnjëshme dhe kontrollit masiv të territorit, me qëllim parandalimin e kultivimit dhe trafikimit të kanabisit, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative për shtetas që posedonin lëndë narkotike, në një banesë në përdorim, ngjitur me banesën e tyre, specialistët për Hetimin e T rafiqeve të Paligjshme dhe N a rkotikëve, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale në DVP Lezhë, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor antidro gë të koduar “Manati”, në kuadër të të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit: V. N., banues në Manati, Lezhë, si dhe u bë shpallja në kërkim e 2 djemve të tij, shtetasve Sh. N. dhe S. N.

Nga tërësia e veprimeve hetimore dyshohet se shtetasit e lartpërmendur janë posedues të 32 kilogramë e 200 gramë l ëndë n arkotike c annabis s ativa që u gjetën dhe u sekuestruan gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në një banesë tjetër që ata e kishin në përdorim, ngjitur me banesën e tyre, në fshatin Manati, Lezhë.

Strukturat h etimore të Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Lezhë, vijojnë h etimet për identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore edhe të personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari k riminale. Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: