Lajme

Lezhë, Shoqërohet 27-vjeçari

Policia e Lezhës ka vënë në p ranga një 27-vjeçar, pasi në bagazhin e makinës iu gjet l ëndë na rkotike. Blutë bëjnë me dije se kanë ndaluar mjetin në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Shëngjinit” dhe gjatë kontrollit në automjetin tip “Benz” bagazh është gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 1 kg l ëndë n arkotike e dyshuar c an nabis s ativa. Në p ranga ka rëndë Hidisen Dervishi, 27 vjeç, banues në Shkodër, për veprën p enale “Prodhimi dhe shitja e na rkotikëve”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: