Lajme

Liderët e Ballkanit Perëndimor mblidhen në Ohër, Rama publikon foton

Kryeministri Edi Rama ka ndarë fotot krah liderëve të Ballkanit Perëndimor që marrin pjesë në Samitin e Ballkanit të Hapur që do mbahet ditën e nesërme në Ohër.“Ohër, Samiti i Ballkanit të Hapur”shkruan Rama. Në foto Rama shfaqet në krah të presidentit serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrit boshnjak Zoran Tegeltija.

Ky i fundit bashkë me kryeministrin e Malit të Zi Dritan Abazoviç marrin pjesë për herë të parë në këtë samit. Ndërkohë që i vetmi shtet nga Ballkani Perëndimor që nuk i është bashkuar samitit është Kosova e cila e refuzon pjesëmarrjen në këtë nismë, për shkak të qëndrimit të Serbisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close