Lajme

Lihet i lirë djali i Azem Hajdarit

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lirojë nga qelia djalin e Azem Hajdarit, i cili u kap pak ditë më parë me d rogë në makinë. Ka qenë gjyqtari Taulant Tafa, që ka vendosur të lirojë 23-vjeçarin Azem Hajdari, duke e lënë në masën e sigurisë “detyrim paraqitje”.

Djali i Azem Hajdarit u kap në makinë, bashkë me Ergis Gjumsi, që drejtonte mjetin, dhe një vajzë, te Rrethrrotullimi i Bradasheshit. Ndërkohë, prokurori Ritvan Sukaj ka kërkuar masën e “a rrestit me b urg” për Azem Hajdarin.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: