Lajme

Lirohet nga burgu djali i deputetit socialist, reagon PD

Lirohet nga burgu djali i deputetit socialist, Rrahman Rraja.
Gjykata dënoi me 1 vit burg Rexhep Rajën, ndërsa më pas vendimi u konvertua në shërbim prove.

I menjehershem ka qën edhe reagimi i Partis Demokratike , që e cilson si rënjen e sisitemit të drejtësis

Vendimi për lirimin e përdhunuesit Rexhep Rraja është një tjetër provë e rënies së sistemit të drejtësisë

Ja Reagimi i PD

I biri i deputetit mafioz të Fushë Krujës është lënë i lirë jo për t’i shërbyer komunitetit, por për t’i shërbyer pushtetit kriminal të Edi Ramës.

Lirimi nga burgu i djalit përdhunues të deputetit socialist tregon standardin e dyfishtë të drejtësisë që kontrollon Edi Rama. Nga njëra anë, mbahen në burg qytetarët që nuk paguajnë dot dritat, nga ana tjetër, lihen të lirë ata që vjedhin votat për Edi Ramën, përdhunuesit, vrasësit dhe trafikantët e drogës.

Edi Rama nuk ka ndërmend të ndërtojë një drejtësi më të mirë për shqiptarët, por një drejtësi që i shërben atij, ministrave të tij të korruptuar dhe krimit të organizuar me të cilin vjedh votat dhe bashkëqeveris.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close