Lajme

Lirohet nga burgu gjyqtarja Enkeleda Hoxha

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit ka liruar nga burgu ish gjyqtaren e Krujës Enkeleda Hoxha.

Gjithashtu nga burgu është liruar pasi i përfunduan dënimin edhe ish krysekretarja e gjykatës Manuela Mallkuçi.

Një ditë më parë gjykata e refuzoi lirimin sepse nuk ishte plotësuar afati për shuarjen e masës së sigurisë. Hoxha akuzohet për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Enkeleda Hoxha u dënuar me 3 vite burg nga shkalla e parë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close