Lajme

Lirohet nga burgu ish-drejtori i RTSH, Thoma Gëllçi

Ish-drejtori i Radio Televizionit Shqiptar, Thoma Gëllçi, është liruar nga burgu këtë të martë me vendim të GJKKO. Thoma Gëllçi ishte dënuar me 1 vit e 4 muaj burg, por pas kërkesës së avokatit për lirimin e ish-drejtorit të RTSH për shkak se kanë përfunduar afatet e dënimit, GJKKO pranoi këtë kërkesë.

Tashmë çështja do të zhvillohet në Apel, ku Thoma Gëllçi kërkon pafajësi.

Ish-drejtori i RTSH Thoma Gëllçi u dënua për shpërdorim detyre në tenderin për blerjen e pajisjeve për kanalin RTSH Agro. Sipas Prokurorisë së Posaçme, Gëllçi në cilësinë e drejtuesit dhe 3 zyrtarët e tjerë pjesë e Komisioneve përzgjedhëse kanë favorizuar kompaninë fituese nëpërmjet kritereve të vendosura. Mbrojtja dhe vetë Gëllçi i kanë hedhur poshtë këto akuza. /tvklan.al

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close