Lajme

Lirohet nga qelia 26-vjeçarja Adiola Lakra

Gjykata e Tiranës liron nga qelia Adiola Lakrën, 26-vjeçaren e dyshuar si bashkëpunëtore në e kzekutimin e Hekuran Billës 11 qershorin e vitit të kaluar në kryeqytet.

Sipas prokurorisë e reja ishte përdorur si “karrem” për të nxjerrë viktimën në pritë.

Togat e z eza zëvendësuan masën “arrest në b urg” ndaj saj me atë të “detyrimit për paraqitje”.

Pas ngjarjes e reja pranoi të kishte pasur një raport me v iktimën, por jo që të ketë ndihmuar në v rasjen e tij. Si autorë të dyshuar të v rasjes së Billës në qeli janë aktualisht Viktor Marku dhe nipi i tij, Sebastian Mali.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: