BotaLajme

Loja e tmerrshme në New York me “nokaut”, shikoni si grushton një burrë të riun për argëtim (VIDEO)

Një lojë e frikshme ka nisur të përhapet me shpejtësi në Neë York, e quajtur “nokaut”, ku disa persona të dhunshëm qëllojnë me grushte njerëz të zakonshëm në rrugë për argëtim.

Kjo lojë, e ngjashme me goditjen finale në një ndeshje boksi ka lënë të paktën 20 persona të plagosur në SHBA, njëri prej të cilëve në gjendje të rëndë për jetën.

Gjigantja britanike ka publikuar një video të një burri ku shfaqe që e godet fuqishëm me grusht në një qendër tregtare në Brooklyn.

Ajo që është më e rëndë është se kjo lojë nuk po bëhet nga persona me probleme të shëndetit mendor, por nga njerëz të zemëruar, të mërzitur dhe të pacipë, të cilët e dinë se nuk do të ndiqen penalisht.

“Nuk janë vetëm të sëmurët mendorë ata që po i kryejnë këto sulme. Ka individë të zemëruar, të mërzitur dhe të pacipë, të cilët e dinë se nuk do të ndiqen penalisht” tha për New York Post oficeri në pension i NYPD, Michael Alcazar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close