fbpx
Lajme

LSI Shkodër, homazhe në nderim të Dëshmorëve të Kombit

Lëvizja Socialiste për Integrim, dega Shkodër në kuadër të 76 vjetorit të Çlirimit, zhvilloi sot homazhe në nderim të Dëshmorëve të Kombit. Sot eshte nje dite shume e rendesishme per kombin Shqiptar, 108 vite nga dita e pavaresise, dita e flamurit, simbolit qe bashkon gjithe shqiptaret kudo qe ndodhen, nen hijen e te cilit jemi vellezer te nje ideali, te nje gjuhe dhe te nje gjaku!

Kjo date e shenuar per Shqiperine na i mbush zemrat me krenari, kete 29 nentor vertet nuk e kemi pritur si te tjerat vite per shkak te situates se krijuar nga pandemia, por le te sherbejne keto dite te shenuara per mbare kombin tone, per dite me te mira! Per gjithe shqiptaret kudo qe ndodhen ane e mbane! Gezoft perher Shqiperia dhe Shqiptaret! Lavdi deshmoreve te kombit, perulemi me nderim e krenari perpara tyre me premtimin qe te japim me te miren nga vetja per kete flamur e per kete vend.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button