Lajme

Luljeta Bozo, Najada Çomo “zhgënjejnë” Edi Ramën, nuk arrijnë as 100 vota

Luljeta Bozo dhe Najada Çomo, dy prurjet e reja të Edi Ramës në listën e kandidatëve të PS-së kanë marrë një numër të pakët të votave. Dhe pse Rama i quajti si jo zgjedhje të rastësishme pasi kanë qënë shumë të rëndësishme 15 muajt e fundit, qytetarët shqiptarë nuk i kanë ‘vlerësuar’ aq sa duhet në vota. Luljeta Bozo ka marrë deri më tani 89 vota, ndërsa Najada Çomo vetëm 33.

Pas mbylljes së numërimit të votave për subjektet politike në shumë bashki të vendit sot do të nisë zyrtarisht numërimi i votave për kandidatët.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: