Lajme

Lumë reagimesh për ngjarjen që tronditi Fierin

Në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur në Fier, vr asja ma kabre e 8 vjeçarit nga mostra Klodian Çalamani ka tro nditur mbarë vendin. Ditën e sotme ministrja e Rinisë, Bora Muzhaqi i është shmangur pyetjes së gazetarëve në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Fier, ku u vr a 8-vjeçari Mateo. Muzhaqi iu është përgjigjur gazetarëve duke thënë “ Më duhet të iki, nuk kam kohë”. Pjesë nga biseda Gazetarja: Donim t’ju bënim disa pyetje mbi abuzimet Bora Muzhaqi: Jam shumë vonë më duhet të lëviz Gazetarja: Mund të përgjigjeni se dy minuta ju marrim. Kjo është përgjigjia juaj? Drejtoni një institucion…

Bora Muzhaqi: Institucioni im nëse do të kishit lexuar VKM-në që tregon përgjegjësitë e mia, do e kishit kuptuar përgjigjen time. Gazetarja: (Nuk kuptohet mirë) Bora Muzhaqi: Mirupafshim Prej 3 orësh në Fier familjarët e Mateos janë përplasur në Gjykatë dhe më pas kanë marshuar në qendër të qytetit, ku kërkojnë peticion për varjen e Klodian Çalamanit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: