fbpx
Lajme

Lutet që ti mundësojnë evakuimin e familjes nga Wuhan

“Familja ime është e bllokuar në Wuhan” bënë thirrje që ti mundësohet evakuimi i famlijes nga Kina. Samuel Roth bëri një twitt të hënën, ku lutej duke thënë: Familja ime është e bllokuar në Wuhan. Kur do të ketë vende të lira për vajzat dhe gruan time që të largohen nga ky vend? , raporton “Daily Mail”, transmeton lajmi.net.

Gruaja e Sam-it, Daisy, dhe dy vajzat e tij Adalynn dhe Abigail, fluturuan për në Kinë javën e kaluar që të festonin festat me familjen e Daisy-it në Wuhan. Tani, ata kanë ngecur në Wuhan pasi që janë bllokuar aeroportet dhe linjat e autobusëve në mënyrë që të mos ketë hyrje – dalje të popullsisë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button