Lajme

Makina e policisë aksidenton makinën e lojtarëve të Juves /VIDEO

 

Fitorja ndaj Fiorentinës ka kaluar në ekstazë disa futbollist të Juventus Primavera, që janë bërë shkak i një aksidenti automobilistik në qendër të Torinos.

Ngjarja ndodhi mesditën e sotme në Corso Potenza, pranë Via Luini rreth orës 13:00. E përfshirë në aksident ishte dhe një makinë policie, brenda së cilës ishin dy persona, njëri prej të cilit mori lëndime të lehta.

Plagë të lehta morën edhe 3 lojtarë të rinj të klubit të Juventusit, mesfushori venezuelian Christian Makoun, mbrojtësi serb Luka Markovic dhe mbrojtësi portugez Joao Serrao, të tre nga 18 vjeç. që ishin në makinën tjetër. Rruga u mbyll për disa momente, ndërsa autoritet nisën punën për të zbardhur shkaqet e aksidentit.

 

 

 

 

 

 

 

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close