Lajme

Makina në Gramsh ra nga 150 metra lartësi, arrestohet shoferi 26-vjeçari

Makina në Gramsh ra nga 150 metra lartësi, arrestohet 26-vjeçari “Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Elbasan,  u arrestua në flagrancë shtetasi:

A.K., 26 vjeç,  banues në fshatin Gjyralë, Cërrik,  pasi në aksin rrugor Cërrik-Gramsh duke drejtuar mjetin tip “BMW”, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe për pasojë është plagosur vetë drejtuesi i mjetit dhe shtetasi K.K., 27 vjeç, i cili ishte pasagjerë në këtë mjet, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Elbasan,  u arrestua në flagrancë shtetasi:

A.K., 26 vjeç,  banues në fshatin Gjyralë, Cërrik,  pasi në aksin rrugor Cërrik-Gramsh duke drejtuar mjetin tip “BMW”, ka humbur kontrollin e mjetit duke dalë nga rruga dhe për pasojë është plagosur vetë drejtuesi i mjetit dhe shtetasi K.K., 27 vjeç, i cili ishte pasagjerë në këtë mjet, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan,  për veprime të mëtejshme proceduriale”, njofton policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: