Lajme

Makina përplas për vdekje 15-vjeçarin në Fier, drejtuesi i mjetit largohet nga vendngjarja

Një i mitur është aksidentuar për vdekje mbrëmjen e së enjtes në aksin rrugor Hamil-Dërmënas në Fier. Mësohet se viktima është një 15-vjeçar, i cili po udhëtonte me biçikletë kur është përplasur nga makina.

Aksidenti ndodhi rreth orës 22:00 mbrëmjen e së enjtes, ndërsa disa orë më vonë, në orën 02:00, i mituri ndërroi jetë në Spitalin e Fierit.

Drejtuesi i automjetit, E.B. 29 vjeç u largua nga vendngjarja dhe u arrestua disa orë më vonë. Ai akuzohet për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor dhe largim nga vendi i aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close