Lajme

Makina “Porsche” përfundon në kanal, plagosen rëndë 3 vajza, njëra niset drejt Traumës

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor, Shkodër- Kryebushat – Lezhë. Si pasojë e këtij aksidenti kanë mbetur të plagosura lehtë tre vajza.

Një automjet tip “Porsche” e drejtuar nga një 20-vjeçare ka dalë nga rruga. Dy shtetaset e tjera që kamë marrë dëmtime janë një 20 vjeçare dhe një 18 vjeçare ukrainase.

Njoftimi i policisë:

Shkodër/ Informacion paraprak.

Në aksin rrugor Shkodër – Lezhë, në fshatin Melgushë, Vau i Dejës, automjeti tip Porsche, me drejtuese  një shtetase 20 vjeçare, ka dalë nga rruga.

Si pasojë është dëmtuar drejtuesja e automjetit dhe një tjetër shtetase 20 vjeçe, të dyja banuese në Mali i Jushit, Vau i Dejes, po ashtu edhe një 18 vjeçare, banuese në Ukrainë, të cilat janë transportuar për në spital për ndihmë mjeksore.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e rrethanave të aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close