Lajme

Maliq, Aksidentohet 5-vjeçari, niset me urgjencë drejt Tiranës

Një fëmijë pesë vjeç nga Maliqi ka marrë lëndime dhe është nisur me urgjencë drejt spitalit të Traumës në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës  16:40 në fshatin Sovjan.

Përmes një njoftimi paraprak policia bën me dije se i vogli është goditur aksidentalisht nga një i mitur tjetër me biçikletë. Për pasojë 5-vjeçari ka marrë dëmtime në kokë. Fillimisht ai është dërguar në spitalin e Korçës dhe më pas është nisur drejt kryeqytetit, për mjekim më të specializuar.

Njoftimi i policisë: Maliq/Informacion paraprak Më datë 29.08.2022, rreth orës 16:40, në Spitalin e Korçës, ka mbërritur për mjekim një i mitur 5-vjeçar, banues në fshatin Sovjan, Maliq, i cili duke luajtur në fshat, është goditur aksidentalisht nga një i mitur tjetër me biçikletë. Për pasojë 5-vjeçari ka marrë dëmtime në kokë dhe pas mjekimit të marrë në Spitalin e Korçës u transportua në Tiranë, për mjekim më të specializuar. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close