Lajme

Mallakastër, dyshohet se kultivoi kanabis, vendoset në pranga adoleshenti! Si u zbulua pas rreth 1 viti

Policia ka arrestuar një 18-vjeçar, i cili dyshohet se është autori i 102 bimë kanabis të zbuluara në maj të këtij viti në pyllin e fshatit Panahor në Mallakastër.

Në pranga u vendos i riu Amarildo Harunaj, banues në Panahor.

“Bazuar në provat e siguruara, u kap dhe ndalua shtetasi A. H., 18 vjeç, banues në Panahor, Mallakastër, pasi dyshohet si autor i kultivimit të 102 bimëve narkotike kanabis të gjetura në pyllin e fshatit Panahor dhe të asgjësuara nga Policia, në muajin maj 2023”, njoftoi policia.

Mësohet se vijojnë hetimet për dokumentimin e plotë të këtij rasti dhe të rasteve të tjera të kësaj veprimtarie kriminale.

Njoftimi i Policisë:

Punë hetimore për identifikimin e autorëve të kultivimit të bimëve narkotike.

Si rezultat i hetimeve, zbardhet autorësia e kultivimit të 102 bimëve narkotike cannabis sativa, të gjetura në pyllin e fshatit Panahor, gjatë kontrollit të territorit nga Policia, në muajin maj 2023.

Kapet dhe vihet në pranga 18-vjeçari, autori i dyshuar i kultivimit.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Mallakastër, në vijim të punës për identifikimin dhe kapjen e autorëve të kultivimit të bimëve narkotike dhe/ose të veprave të tjera penale, si rezultat i punës hetimore dhe gjurmuese, bazuar në provat e siguruara, kapën dhe ndaluan shtetasin A. H., 18 vjeç, banues në Panahor, Mallakastër, pasi dyshohet si autor i kultivimit të 102 bimëve narkotike kanabis të gjetura në pyllin e fshatit Panahor dhe të asgjësuara nga Policia, në muajin maj 2023.

Vijojnë hetimet për dokumentimin e plotë të këtij rasti dhe të rasteve të tjera të kësaj veprimtarie kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Fier, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close