Lajme

Mallakastër, Maunet përplasen kokë më kokë, në gjendje të rëndë një nga drejtuesit

Dy maune janë përplasur këtë mbrëmje me njëra-tjetrën ne aksin Krahës-Mallakastër duke shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale si dhe plagosjen e një prej shoferëve.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të qendrës së fshatit Krahës, gati 15 km në veri të Memaliajt.

Maunia TR6451G po shkonte në drejtimin verior të rrugës ndërsa është përplasur me maunen që vinte nga Tirana në drejtim të Kakavijës.

Përplasja ka qenë në krahun frontal të majtë të maunes duke shmangur një tragjedi.

Për pasojë, drejtuesi i maunes me ngjyre të kuqe ështe p lagosur rëndë dhe u transportua në drejtim të Spitalit Rajonal të Gjirokastrës ku dhe po merr ndihmën e mjekëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: