Lajme

Manastirliu jep lajmin: Mbërrijnë mbi 37 mijë doza Pfizer

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë me dije se në kuadër të procesit të vaksinimit anti Covid, mbrëmjen e së enjtes kanë mbërritur në vendin tonë 375,000 doza të vaksinës Pfizer.

Manastirliu shkruan se përgjatë këtyre 21 muajve të pazakontë në përballjen me pandeminë, mbështetja e miqve tanë të Bashkimit Europian ka qenë e pakursyer. “Miku i mirë njihet në ditë të vështira.

Përgjatë gjithë këtyre 21 muajve të pazakontë në përballjen me pandeminë, mbështetja e miqve tanë të Bashkimit Europian ka qenë e pakursyer. Kanë mbërritur në orët e mbrëmjes në #IShP 375,000 doza të vaksinës Pfizer,  një tjetër dëshmi e solidaritetit që na bashkon e na bën më të fortë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: