Lajme

Manastirliu publikon foton e infermieres shtatzënë që nuk e ndali kurrë punën

Geralda Alsula është në pritje për t’u bërë nënë dhe çdo ditë i shërben pacientëve me COVID në spitalin Infektiv. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar foton e saj duke e vlerësuar për punën e vështirë. Ministrja shkruan se Geralda nuk e ka ndalur për asnjë moment punën në repartin e vështirë të reanimacionit të këtij spitali.

“Prej ditës së parë të epidemisë në vend, Geralda Alsula shërben në repartin e vështirë të reanimacionit në Spitalin Infektiv. Me përkushtim e sakrificë, Geralda nuk e ka ndalur për asnjë moment punën, sot e gjithë ditën, teksa është në pritje për t’u bërë nënë”, shkruan ministrja.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: