Lajme

Manastirliu publikon mesazhin e Helena Kadare: T’i thuash jo vaksinës, si t’i thuash jo jetës

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu këtë të hënë e ka nisur me mesazhin e shkrimtares Helena Kadare, e cila thotë se të refuzosh vaksinën është njësoj si t’i thuash jo jetës.

Manastirliu ka publikuar foton e mesazhit, ku ndër të tjera Kadare thotë se i shpëtuam kësaj murtaje falë vaksinës.

“Tërë jetën time kam qenë në krah të mendimit të të rinjve, edhe kur ai ka qenë eskravagant apo në kundërshtim me logjikën e “pastër”.

Sado sido që të jetë ai, mendimi i rinisë, në të gjitha rastet është më i përpunuari, është i lirë, i hapur, kurajoz. Për herë të parë në jetën time, gjithmonë pro tyre, mendimi im bie ndesh me ta. Është vaksina kundër covidit që na ndan.

Ne, të rriturit, i shpëtuam kësaj murtaje në saj të vamsinës. Por, në një bilanc të shkurtër, çfarë na duhet neve jeta pa nipërit dhe mbesat tona? Sepse tani vala po gadet ata.

E kam të pamundur të gjej lohjikën e refuzimit të vaksinës prej tyre. Është njësoj si t’i thuash jo jetës, në favor të mosqenies! Kaq e thjeshtë”, thuhet në mesazhin e Kadaresë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: