Lajme

Manastirliu publikon mesazhin e mjekut Kalo, mos e humbisni (Video)

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, publikon në “Facebook” një videomesazh të mjekut Tritan Kalo, nga Spitali Infektiv, i cili u bën thirrje qytetarëve të vijojnë zbatimin e masave dhe kujdesin maksimal, edhe pse ka filluar hapja graduale e jetës.

Sipas mjekut infeksionist, koronavirusi ështëende  në gjysmën e rrugës dhe nuk e ka shfaqur akoma tablonë e plotë të problematikave. “Me lehtësimin e masave shtrënguese, duhet të shtojmë kujdesin ndaj vetes dhe të tjerëve. Ju lutem dëgjoni mesazhin e prof. Tritan Kalo”, shkruan Manastirliu.

Mesazhi i Tritan Kalos:
Ju drejtohem nga Urgjenca e Infektivit në QSUT, e përcaktuar si COVID-1. Ju drejtohem me thirrjen, që me hapjen e masave, të mos liberalizoni ose përkeqësoni shkallën e përkujdesjes ndaj vetes, sepse jemi ende në mos në gjysmën e rrugës dhe kemi ende sfida për t’u përballur në të ardhmen. Kujdesi ndaj vetes, kujdesi ndaj të tjerëve, higjiena personale dhe kolektive, ushqyerja e shëndetshme, respektimi i rregullave, jo vetëm që nuk duhen nënvlerësuar, por duhen theksuar gjithnjë e mëtej, sepse ende nuk e ka shfaqur tablonë e plotë të problematikave që ka”, thekson mjeku Kalo.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: