fbpx
Lajme

Maqedonia e Veriut shënon numrin më të ulët të rasteve pozitivë që prej…

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 700 testime për koronavirusin, ku kanë rezultuar 83 persona pozitivë. Ministria e Shëndetësisë njofton  se ky është numri më i ulët i të prekurve që nga muaji korrik i këtij viti.

Ndërsa në 24 orët e fundit 11 pacientë kanë humbur betejën me virusin vdekjeprurës. Sipas të dhënave të Institutit të Shëndetit Publik theksohet se janë shëruar gjithsej  419 persona brenda 24 orëve të fundit.

Deri më tani në Maqedoninë e Veriut janë kryer 394 329 testime për Kovid-19, ndërsa numri i të prekurve është 81 804, dhe rastet aktive pas dy muaj bien nën 20 mijë, konkretisht sot raste aktive në shtetin fqinj janë 19 698.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button