Lajme

Maqedonia s’gjen qetësi, shifra të larta të rasteve të reja dhe 13…

Maqedonia e Veriut vijon të jetë në një situatë të vështirë përsa i përket situatës me koronavirusit. Gjatë 24 orëve të fundit në vendin fqinj kanë humbur jetën 13 persona dhe janë konfirmuar të infektuar me koronavirus 173 raste të reja.

Numri i personave të infektuar me Covid në vendin tonë tashmë shkon në 6225, prej të cilëve 2748 pacientë janë shëruar kurse 319 pacientë kanë ndërruar jetë.Ndërkohë në Maqedoninë e Veriut vijojnë të jenë aktivë me koronavirus 3558 raste aktive.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close