Lajme

Marrëdhënie kundrejt pagesës, policia mësyn në një hotel në Pogradec

Një rast i pazakontë në Pogradec, në një lokal është goditur nga policia ditën e sotme.

Burime konfidenciale bëjnë me dije se operacioni është zhvilluar sot ku janë arrestuar 2 vajza në moshë të rritur një vajzë 17 vjeçare të cilat ofronin marrëdhënie kundrejt pagesës.

Është ndaluar pronari i hoteli si edhe 3 klientë që janë gjetur në hotel dhe bar në kohën e operacionit. Si rezultat i të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve R. C., 35 vjeç, M. K., 34 vjeçe, E. Z., 36 vjeçe dhe M. S., 17 vjeçe, banues në Pogradec.

Në bazë të punës hetimore disajavore, provave të grumbulluara dhe kontrollit të ushtruar në një subjekt bar-kafe dhe hotel në Tushemisht, Pogradec, në pronësi të shtetasit R. C., u arrit të dokumentohej se ky shtetas, në bashkëpunim me shtetasen M. K. (në rolin e administratores) dhe dy shtetaset e tjera, në mënyrë të organizuar lejonin dhe ushtronin veprimtarinë e prostitucionit në ambientet e këtij hoteli.

Nga verifikimet e mëtejshme rezultoi se shtetasja M. K. nuk kishte kryer regjistrimin e subjektit pranë organeve tatimore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: