Lajme

Masakroi burrin me sqepar, 14 vite burg për 60-vjeçaren në Kurbin

Në nëntor të vitit 2020 në Sanxhak të Kurbinit 60-vjeçarja Drane Deda masakroi me sqepar në kokë bashkëshortin e saj Llesh Deda 61-vjeç. Nëna e 10 fëmijëve e kreu krimin në 6 nëntor të 2020, teksa është dënuar me 14 vite burg.

Draja ka treguar para trupës gjykuese se ditën kur ka ndodhur krimi në mesnatë nuk kanë pasur konflikte me bashkëshortin, por e ka qëlluar me sqepar në momente trishtimi dhe mërzitje, pasi sipas saj ia kishte nxirë jetën.

Gruaja vrasëse e burrit të saj, i tha policëve gjithashtu se e ka goditur me sqeparin në kokë, kur Lleshi ishte duke fjetur gjumë në krevat, pasi herë të tjera ka pasur konflikte. Këto konflikte asnjëherë nuk i ka raportuar në polici, pasi sipas saj Lleshi, pinte alkool dhe e ka trajtuar keq

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close