fbpx
Lajme

Maska që Maradona mbajti gjatë ndeshjes po bën xhiron në rrjet

Që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se përhapja e COVID-19 karakterizohet si pandemi, në gjithë vendet e botës filluan të aplikonin rregullat e vëna nga kjo organizatë. Një nga rregullat që shumë studiues e krahasojnë dhe me vaksinën e koronavirusti është maska, e cila në shumë vende është e detyrueshme. Dhe nisur nga kjo ajo është bërë si aksesor dhe në shumë raste ato kanë qënë shumë të veçanta siç është dhe rasti i ish- kampionit argjentinas Maradona.

Trajneri i Gimnasia është shfaqur në ndjeshjen miqësore me San Lorenzo me një maskë transparente e cila ngjante më shumë si një kaskë. Kjo paraqitje e tij tërhoqi vëmëndjen e shumë media të cilët publikuan foto të ndryshme. Në fakt duke marrë parasysh dhe moshën e tij Maradona siç duket ka vendosur që të mbrohet në mënyrëm më të mirë të mundshme .

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button