Covid-19Lajme

Mbërrijnë në Rinas 340 mijë doza vaksina Coronavac

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të enjte me një lajm për mbërritjen e të tjera vaksinave në Shqipëri. Kreu i qeverisë bën me dije përmes rrjeteve sociale se në aeroportin e Rinasit kanë mbërritur mëngjesin e sotëm 340,000 dozave të vaksinës Coronavac, sasia kjo më e madhe e mbërritur njëherësh në vendin tonë. Sipas Ramës numri i vaksinave të mbërritura në vendin tonë deri më tani është 1,578,790.

MESAZHI I RAMES MIRËMËNGJES 😊 dhe me lajmin e mirë të mbërritjes pak minuta më parë të 340,000 dozave të vaksinës Coronavac në Aeroportin “Nënë Tereza”, sasia më e madhe e mbërritur njëherësh, që e çon në 1,578,790 numrin e vaksinave të mbërritura deri tani 🇦🇱, ju uroj të gjithëve një ditë të mbarë🙏🏼   #ShqipëriaBuzëqesh

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close