Lajme

Mbërrijnë në Rinas dy avionë të tjerë me 182 afganë, ja ku janë strehuar

Kanë mbërritur në vendin tonë edhe dy avionë të tjerë me shtetas afganë. “Në orët e para të mëngjesit mbërritën dy avionëve afganë mes të cilëve edhe fëmijë.

Në orën 3.50 mbërriti në aeroportin e Rinasit avioni me 154 pasagjerë, 108 prej të cilëve u vendosën në Qytet Studenti dhe pjesa tjetër në struktura hoteliere në Durrës.

Ata u pritën nga zvministrja e MEPJ, Megi Fino. Ndërsa pak më parë mbërriti avioni i pestë nga Afganistani brenda 72 orëve me 28 persona në bord, të cilët u vendosen në Tiranë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: