Lajme

Mbeti i asfiksuar nga rrjedhja e gazit në minierën në Martanesh, pamjet kur i lënduari niset drejt Tiranës

Jane siguruar pamjet kur një nga minatorët e asfiksuar në minierën e kromit në Martanesh është nisur me urgjencë drejt Tiranës. Mësohet se minatori i asfiksuar është jashtë rrezikut për jetën dhe është nisur drejt Tiranës për mjekim më të specializuar.

Drejtori i Spitalit të Bulqizës, foli për incidentin e ndodhur në minierën e kromit në Martanesh. Ai tha se deri tani në spital janë paraqitur 3 minatorë, të cilët kane shfaqur shenja helmimi dhe asfiksimi nga gazi.

Mjeku tha gjithashtu se një nga minatorët është në gjendje më të rëndë dhe është dërguar në spital ushtarak drejt Tiranës për mjekim të specializuar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: