Lajme

Mbi 100 kg drogë, arrestohen gjashtë shqiptarë në Itali

Gjashtë shtetas shqiptarë janë vënë në pranga nga autoritetet italiane si pasojë e operacionit “Hermanos” gjatë ditës së djeshme, ku 18 persona janë akuzuar për trafikimin të 109 kg kokaìnë e marìjuanë, nga të cilat 47 të sekuestruara.

News 24 ka zbardhur emrat e 6 shqiptarëve, ndërsa bëhet me dije se grupi kriminal kishte lidhje me Amerikën Qendrore ku sillte kokainën deri në Antëerp të Belgjikës e më pas në Itali ndërkohë që janë përgjegjës dhe për një tentativë vrasje në Ibiza të Spanjës. Mes të arrestuarve, veç italianëve dhe rumunëve janë edhe shqiptarët:

1- Renato Nikaj, 29-vjec banues në Sesto S. Giovanni

2-Florian Qemali, 40-vjec banues në Bagnolo Mella

3-Arian Rezi i njohur si Visi, 39-vjec nga Tirana

4-Edmir Demiraj i njohur si Edi, 39-vjec, banues në Shqipëri

6-Ilir Kuci, 50-vjeç lindur në Berat e banues në Milano.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close