fbpx
Lajme

Mbi 20 hektarë me pisha të djegura, vihet nën kontroll zjarri në pyllin e Semanit

Vihet nën kontroll zjarri në pyllin e Semanit. Vetëm disa vatra janë ende aktive që favorizohen nga era e fortë bregdetare. Sipërfaqja e djegur përllogaritet mbi 20 hektarë pisha. Flakët kane djegur pyllin në anë të rrugës së plazhit të Semanit në një gjatësi të konsiderueshme.

Zjarrfikësit vazhdojnë të punojnë për shuarjen e flakëve por era e fortë i favorizon. Zjarri ra dje në mesditë. Dyshohet të jetë zjarrvënie e qëllimshme dhe ky nuk është zjarri i parë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button