Lajme

Mblidhet në kohë rekord shuma për kurimin e vogëlushit nga Kosova

Bamirësi dhe drejtuesi i Fondacionit “Firdeus” Elvis Naçi ka ndarë një lajm të madh në profilin e tij në Instagram. Ai njofton se Ajani është dërguar në Itali pasi shuma për kurimin e tij është mbledhur në kohë rekord.

Ajani është nga Kosova dhe vuan nga sindroma Steve Johnson, e cila kërkon ndërhyrje urgjente.

Falë reagimit dhe solidarizimit të shqiptarëve, tashmë vogëlushi ndodhet në Itali dhe për këtë babai i tij falenderon të gjithë shqiptarët që kontribuan.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close