Lajme

Mbyllën në garazh 4 turistët nga Kosova, dy durrsakët kërkuan pagesën për apartamentin e rezervuar online

Kanë dalë detaje të reja nga mbajtja peng për 45 minuta e 4 shtetasve nga Kosova të cilët kishin ardhur me pushime në Durrës. Ngjarja është regjistruar në lagjen nr 13 në Durrës.

Shtetasit nga Kosova kishin bërë rezervim online, por kur kanë shkuar për të parë apartamentin që kishin rezervuar kanë qenë të pakënaqur me kushtet prandaj kanë vendosur të largohen.

Në  momentin kur kanë hyrë në garazhin e pallatit, të apartamentit që kishin rezervuar online kanë nisur të debatojnë me pronarin e apartamentit, Ditan Kuçaj, por dhe me një person të dytë Nexhmi Xhili.

Ata i kanë kërkuar të paguajnë për ditët që kanë rezervuar edhe pse nuk do të qëndronin, por shtetasit kosovarë kanë kundërshtuar. Atëherë pronari ka vendosur t’i mbyllë në garazh.

Ka dalë jashtë dhe ka mbyllur derën e garazhit me pult. Kosovarët kanë marrë në telefon policinë dhe kanë kërkuar ndihmë. Ndërhyrja e saj kanë bërë që ata të lirohen, ndërsa Ditan Kuçaj dhe Nexhmi Xhili u arrestuan.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close