fbpx
Lajme

Mbyllet gjykata e Apelit në Vlorë, konfirmohet një rast me koronavirus

Ditën e sotme është mbyllur gjykata e Apelit në Vlorë. Shkak për mbylljen është bërë pasi është konfirmuar pozitiv me koronavirus një punonjës në këtë institucion. ` Po ashtu, është mbyllur edhe një pjesë e institucionit të AKU në Vlorë. Kati i dytë i AKU është mbyllur për shkak të rasteve të konfirmuar me Covid -19. Numri i rasteve të reja dhe viktimave nga Covid-19 vijon të jetë i lartë në vend .VloraNews raporton se pritet përgjigje e testit edhe për tre punonjës të tjerë të dyshuar në gjykatën e Apelit. Gjykata pritet të qëndrojë e mbyllur deri në datën 31 gusht.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button